Grădiniţa

Suntem o grădiniţă de stat, care a luat fiinţă în anul 1970 sub denumirea de Grădiniţa cu program prelungit nr. 3. Începând cu anul şcolar 2003-2004 devine Grădiniţa de Artă iar în prezent funcţioneaza ca unitate-structură a Colegiului de Arte, Baia Mare. Grădiniţa îşi desfăşoară activitatea într-o clădire nouă (în regim de închiriere) ,construită la standarde, de către Fundaţia „Sfânta Ursula”. Acest spaţiu, oferă un mediu cald şi primitor în care copiii sunt motivaţi şi dornici să revină zi de zi.

Urmăm cele mai bune standarde tradiţionale completate de un curriculum specific extins.

Copiii noştri ,sunt educaţi de cadre didactice cu experienţă, care oferă fiecăruia, cea mai bună oportunitate de a se dezvolta atât holistic, cât şi academic. Ne asigurăm, ca toţi copiii să beneficieze de oportunităţi variate şi bine direcţionate de învăţare timpurie, prin implicarea într-o gamă largă de activităţi educaţionale. La finalul celor 3 ani de grădiniţă, majoritatea părinţilor aleg pentru copiii lor, cursurile Colegiului de Arte.